A Toyota egy "jövő városát" építi az új technológiák tesztelésére
A Toyota japán autógyártó bejelentette a "jövő városa" elnevezésű modell terveit, amelyet új technológiák fejlesztésére és tesztelésére használnak majd.

A Toyota japán autógyártó bejelentette a "jövő városa" elnevezésű modell terveit, amelyet új technológiák fejlesztésére és tesztelésére használnak majd.
A Toyota közleményben közölte, hogy a projekt keretében "egy komplett várost építenének az alapoktól kezdve" a japán Fudzsi-hegyen. A terveket a vállalat az évente megrendezett CES technológiai vásáron jelentette be a nevadai Las Vegasban.
A Toyota a projektet "Woven City" néven emlegeti, és a tervek szerint modellként szolgál majd más "okos városok" számára. Az okos városok olyan területek, amelyek nagy sebességű internetkapcsolattal rendelkeznek. Ez lehetővé teszi a főbb információs és kommunikációs rendszerek összekapcsolását. Ezek az adatokkal vagy érzékelőkkel működtetett rendszerek javíthatják az életkörülményeket olyan területeken, mint az energia, a közlekedés és az egészségügy.
A szakértők úgy vélik, hogy az intelligens városok csökkenthetik a környezetszennyezést és a közlekedési problémákat, valamint új alkalmazásokat hozhatnak létre az internetes technológia számára, amelyek javítják a mindennapi életet.
A Szövött Város egy "élő laboratórium", amely olyan új technológiákat tesztel majd, mint az önvezető autók, a robotok és/vagy a mesterséges intelligencia.
A Toyota állítása szerint a város egy autógyár helyén épül majd fel. A gyárat 2020 végén bezárják.
A tervezett város 70 hektáron terül majd el, és körülbelül 2000 ember befogadására lesz alkalmas. A lakosok között lehetnek a Toyota alkalmazottai vagy az idelátogató kutatók. A városnak saját tűzoltó- és mentőszolgálata, rendőrei és iskolái lesznek.
A vállalat szerint a hidrogén üzemanyag-technológia lesz a város fő áramforrása. A város teljesen fenntartható lesz, az épületek nagyrészt fából készülnek majd. A több áram előállítása érdekében az épületek napelemes berendezésekkel lesznek felszerelve.
A Toyota Motor Corporation elnöke Akio Toyoda. Egy nyilatkozatában kijelentette, hogy a város célja az emberek és az épületek összekapcsolása lesz. Elmondta, hogy ez lehetővé teszi majd a kutatók számára, hogy fontos módon teszteljék az "összekapcsolt mesterséges intelligencia technológiát".
Toyoda elmondta, hogy a vállalat nyitott az oktatási vagy üzleti partnerekkel való együttműködésre ebben a projektben.
Az utcákat a várostervezők különböző célokra fogják felosztani. Az egyik szakasz a járműforgalomé lesz. Az egyik rész a gyorsabb járműforgalom számára lesz használható. Egy másik a robogóval vagy kerékpárral közlekedőké lesz. A harmadik szakasz a gyalogosoké lesz.
A cég szerint "az otthonok a legfejlettebb embertámogató technológiákkal lesznek ellátva". Ezek közé tartoznak a mindennapi életvitelben segítséget nyújtó robotok is. Az otthonokat érzékelőkkel és egyéb rendszerekkel szerelik fel, amelyek képesek lesznek figyelemmel kísérni és javítani lakóik mentális és fizikai egészségét.